HAKKIMIZDA

İşletmemiz faaliyetlerine 1985 yılında KKTC de başlamış olup, büyüyen iş hacmi ve ticari başarılarını sağlıklı bir çatı altında sürdürebilme hedefiyle, HORECA ve Ev Dışı Tüketim (EDT) şirketlerine profesyonel ve güvenilir bir gıda hizmeti sağlamak amacıyla 2008 yılında Ahmet Aydın Ticaret ve Turizm Ltd. olarak kurumsallaşmıştır. Şirketimizin kurucusu konumundaki ve yönetim kurulu başkanı Ahmet Aydın Bey 1954 yılında Lapta ’da doğmuştur. Ahmet Bey ticari hayatına hayvancılık ve otelcilik sektörlerinde başlamış olup gıda ve turizm alanında 35 yıllık bir deneyime sahiptir. Ahmet Aydın Bey ’in yenilikçi ve atılımcı kişiliği sayesinde, çağımızın tüm sosyal, kültürel ve bilimsel gelişmeleri yakından takip etmiş ve geçen 35 yıl sonunda da gıda sektöründe, Dünya ve Avrupa Birliği standartlarında üretimi yapılan ürünlerin dağıtımını gerçekleştiren bir gıda tedarikcisi oluşturmuştur.Ürün portföyü içerisinde taze ve dondurulmuş kırmızı et, beyaz et, süt ve süt ürünleri ve şarküteri ürünleri bulunmaktadır.Ahmet Aydın Ticaret ve Turizm Ltd., halen Ahmet Aydın ’in başkanlığında, aile bireylerinden oluşan yönetim kurulu tarafından yönetilmektedir.

Şirketimiz bugün kendi toptan gıda satış noktalarına sahip olmasının yanında, faaliyet alanı içerisinde bölgesindeki en büyük tedarikçi konumundadır.Şirketin özel ve özenli yönetimi ve uygulamaları, her yıl çift haneli büyüme rakamları elde etmesini sağlamaktadır. Bu büyüme rakamlarının sağladığı güç ise hem müşterilere hem de ticari ortaklara faydalar sağlamaktadır. 15 personele ve 1.000 paletlik depolama alanına sahip, özel teknoloji ve lojistik donanımı ile donatılmış ve farklı sıcaklık derecelerinde muhafaza edilmesi gereken ürünlerin lojistiğine imkan sağlayan optimize edilmiş rotalara sahip soğuk zincir prensibiyle çalışan 10 araçlık filomuz bulunmaktadır.Bu verimliği sağlamamızda şirketimizin, çalışanlarının kişisel gelişimine ve bilgi sistemlerine vermiş olduğu önem ve yatırımların katkısı büyük bir rol oynamaktadır.

Verimlilik esasına göre çalışmamızın yanında sosyal sorumluluğa ve replika saat tasarrufa verdiğimiz öncelikli önem, şirketimizin varlığını borçlu olduğu çevresine duyduğu saygıdan kaynaklanmaktadır.Şirketimizin genişleme felsefesi inovatif çözümler ile maksimum verimliliğe ulaşmak ve kontrollü bir şekilde büyümektir.

Ahmet Aydın Ticaret ve Turizm Ltd. olarak bizi farklılaştıran özelliklerimiz:

  • Müşteri memnuniyeti ilkesi ile çalışması
  • Katma değerli ürün gamı
  • Depolama ve lojistik alt yapısı
  • Sürdürülebilir ve standart ürün kalitesi
  • Hizmet ve ürün bilgisinde uzman ekip

  • Ürün ve servis kalitemizde Değerli İş Ortaklarımızın memnuniyeti bizim için önemli olup, bu duruşun ortaya koyduğu güven en değerli kazancımızdır.